sponsorzy

Alsecco Futsal Cup to mistrzostwa Szczecina w futsalu dzieci. Nasza impreza zaliczyła udany debiut na sportowej mapie szczecińskich turniejów.

Już od samego rana hala miejska przy Twardowskiego w Szczecinie tętniła życiem. W turnieju wzięły udział prężnie działające szczecińskie akademie: Pogoń Szczecin Football Schools, Football Arena oraz m.in. Funinio Szczecin, która wyrasta na lidera w prawobrzeżnej części Szczecina. Nie zabrakło również zasłużonych klubów ze Szczecina i Stargardu, które od wielu lat prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży odnosząc na tym polu duże sukcesy. Arkonia Szczecin, Hutnik Szczecin, Salos Szczecin, a także Błękitni Stargard gwarantowały wysoki poziom rywalizacji. Drużyny rozgrywały mecze nie tylko na pełnowymiarowym parkiecie do futsalu, ale również według zasad futsalu i na specjalnej macie. Dokładnie na takiej samej na jakiej rywalizują zespoły w finałach mistrzostw świata lub Ligi Mistrzów.

Zaangażowanie i wola walki, a także wielka pasja - tak można opisać każdy rozgrywany mecz w ramach Alsecco Futsal Cup. Wszyscy walczyli z wielkim poświęceniem do ostatniej sekundy każdego pojedynku. Nie można też nie zauważyć wysokiego poziomu sportowego, który reprezentowali uczestnicy.
- Budujące są umiejętności indywidualne wielu zawodników, ale także realizacja taktycznych zadań, która rzucała się w oczy podczas zmagań na parkiecie. Widać wielką pracę i zaangażowanie trenerów w rozwój prowadzonych drużyn. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom, którzy tworzyli wyjątkową atmosferę i na parkiecie i na trybunach mówi Paweł Płuciennik, prezes Futsal Szczecin, jeden z organizatorów zawodów. 

Zwycięzcą Alsecco Futsal Cup został Salos Szczecin, w finale pokonując Football Arene. W pojedynku o 3. miejsce Futsal Szczecin wygrał z drużyną Błękitnych Stargard.

- Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim firmie Alsecco, która sfinansowała organizację całego turnieju. Dla najlepszych drużyn ufundowała bardzo cenne nagrody i od początku naszej rywalizacji na centralnym poziomie rozgrywek wspiera finansowo Futsal Szczecin i rozwój futsalu w naszym mieście. Dla naszego klubu jako współorganizatora turnieju najważniejszy cel został osiągnięty. Chcemy popularyzować futsal w naszym mieście przez organizację tego typu turniejów. Liczymy, że kiedyś Ci młodzi zawodnicy zainteresują się szerzej naszą dyscypliną. W końcu najlepsi zawodnicy na świecie (Messi, Ronaldo, Neymar) zgodnie podkreślają jak ważną rolę w ich rozwoju odegrał futsal - zaznacza prezes Płuciennik. 

Cieszymy się również, że na trybunach pojawili się znamienici goście. Prezes ZZPN Maciej Mateńko, a także ikona Pogoni Szczecin Radek Janukiewicz, którzy bacznie przyglądali się zmaganiom na parkiecie, a na koniec wręczyli pamiątki dla najlepszych drużyn.