sponsorzy

Nawet jeżeli nie gramy w jesienny weekend w lidze, to i tak futsal jest cały czas w naszym życiu. W niedzielę mamy Turniej z Okazji Dnia Niepodległości i zaczynamy grać od meczu domowego w Centralnej Lidze Juniorów. Na oba wydarzenia zapraszamy do hali przy ul. Twardowskiego! A co słychać w I lidze?

W weekend zaplanowany mieliśmy mecz wyjazdowy 8. kolejki z Helios Bonito Białystok. Przystaliśmy jednak na prośbę gospodarzy i przełożyliśmy to spotkanie. Z ekipą z Białegostoku zmierzymy się 10 grudnia, a więc tydzień po zakończeniu zmagań przez całą resztę grupy północnej. Kto wie, być może wyjdzie nam to na dobre. Z pewnością fakt, że zespół trenera Romana Smirnova nie wybiegnie na parkiet w ten weekend, pozwoli kilku zawodnikom dojść do pełnej sprawności. Mowa m.in. o Maksymie Krutinie i Karolu Ławie. Brak choćby tego ostatniego był dość odczuwalny w ostatnich pojedynkach.

Fakt, że nie gramy w lidze nie oznacza, że odpoczywamy od intensywnych treningów. Ich zwieńczeniem w tej przerwie będzie sparing z dobrze znanym rywalem - reprezentacją Uniwersytetu Szczecińskiego. W grze będą również nasi najmłodsi zawodnicy, którzy uczestniczyć będą w niedzielnym meczu CLJ.

W 8. kolejce I ligi hitem będzie mecz Red Devils Chojnice - Futsal Świecie. Goście postarają się odebrać punkty bezwzględnemu liderowi. Trudno powiedzieć, kto wygra tę strzelaninę lidera z wiceliderem. Pewnym jest, że tydzień po tym pojedynku do Szczecina przyjadą "Czerwone Diabły" i postarajmy się je godnie przywitać w hali przy ul. Twardowskiego. Raczej pewnym jest też, że po weekendzie stracimy pozycję na podium. Oby tymczasowo. Okazję wyprzedzić nas w tabeli mają LSSS Lębork oraz Futbalo Białystok.

Zestaw par 8. kolejki:
Red Devils Chojnice - Futsal Świecie (12 listopada, 18:00)
LSSS Lębork - KS Gniezno (12 listopada, 17:00)
TAF Toruń - AZS UG Gdańsk (12 listopada, 19:00)
LZS Bojano - Wenecja Pułtusk (12 listopada, 17:00)
Futbalo Białystok - KKF Konin (11 listopada, 20:00)
Bonito Helios Białystok - Futsal Szczecin (10 grudnia, 13:00)

Fot. Portowa Duma - Serwis Kibiców Pogoni Szczecin