sponsorzy

Chcemy wrócić na ścieżkę zwycięstw w I lidze. Nie będzie to łatwe, bo w niedzielę na własnym terenie zmierzymy się z liderem tabeli -  Red Devils Chojnice. Na szczęście u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegraliśmy i zrobimy wszystko, by hala przy Twardowskiego nadal pozostała nie do zdobycia. Mecz Futsal Szczecin - Red Devils Chojnice rusza w niedzielę o godz. 18. 

Red Devils to ekipa, która ma już uznaną markę na polskim rynku. Od kilkunastu lat "Czerwone Diabły" są w Futsal Ekstraklasie i tylko trzykrotnie z niej spadali. Po degradacji, w I lidze spędzali zawsze tylko sezon. W Chojnicach liczą, że obecny przypadek również do takich należy. Futsaliści z Chojnic zaliczyli spadek z Ekstraklasy w sezonie 2023/24 i jak na razie są na dobrej drodze, by wiosną tam wrócić. Po ośmiu rozegranych kolejkach mają 21 punktów w dorobku i prowadzą w stawce przed Futsal Świecie (20 oczek). To właśnie tydzień temu odbył się hit rundy jesiennej. Zespół ze Świecia rozegrał znakomity mecz i wygrał na parkiecie Red Devils 3:1, zabierając im pierwsze punkty w sezonie i sprawiając, że rywalizacja o awans nabrała jeszcze większych rumieńców.

"Czerwone Diabły" zawitają więc do Szczecina trochę podrażnione, po pierwszej porażce. Z kolei szczecinianie są dobrze wypoczęci i coraz zdrowsi. Mecz z Helios Bonito Białystok, który miał się odbyć tydzień temu, został przełożony na 10 grudnia. Trener Roman Smirnov miał więc pełne dwa tygodnie, by dobrze przygotować zespół do konfrontacji z liderem. Spotkanie Red Devils z Futsalem Świecie na pewno zostało dobrze przeanalizowane. Szkoleniowiec będzie miał też do dyspozycji większą liczbę zawodników, niż miało to miejsce w 7. kolejce w Świeciu. Do gry wracają Karol Ława czy Maksym Krutin. Siła ofensywna naszej ekipy będzie więc większa.

Nasz zespół nie tylko trenował w przerwie między kolejkami I ligi. Zespół trenera Smirova, już tradycyjnie, rozegrał pożyteczny sparing z reprezentacją Uniwersytetu Szczecińskiego. Z kolei młodzież pierwszej drużyny zainaugurowała Centralną Ligę Juniorów do lat 19, remisując 3:3 z Dragon Bojano. Jak przełoży się na ligę, przekonamy się w niedzielę o godz. 18. Potrzebujemy waszego wsparcia w tym spotkaniu i zapraszamy na trybuny hali przy ul. Twardowskiego. 

Zestaw par 9. kolejki:
Wenecja Pułtusk - Futbalo Białystok
AZS UG Gdańsk - LZS Bojano
KS Gniezno - TAF Toruń 18 listopada
Futsal Świecie - LSSS Lębork
Futsal Szczecin - Red Devils Chojnice (niedziela, godz. 18)
Bonito Helios Białystok - KKF Konin