sponsorzy

Futsal Szczecin na dobre wrócił na zwycięskie tory. W niedzielę pokonał Wenecję Pułtusk i umocnił się w ligowej tabeli. To już 3. wygrany mecz naszej drużyny, a do miejsca na podium tracimy tylko 1 punkt.

Do końca sezonu zostało jeszcze 7 kolejek i sporo punktów do zdobycia. W najbliższy weekend kibiców czeka przymusowa pauza. Będzie to czas na szlifowanie formy, a 3. marca w domowym meczu zagramy z akademikami z Gdańska. W tym sezonie nie doczekamy się awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przewaga drużyn z Chojnic i Świecia jest zdecydowana, ale liczymy, że następny sezon będzie tym upragnionym.

Jaki będzie miała kształt I liga i kogo zobaczymy w kolejnym sezonie? Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać. W Ekstraklasie Futsalu w strefie spadkowej są Ruch Chorzów i Sośnica Gliwice, które mają tylko matematycznie szanse na utrzymanie. Kandydatem do spadku jest również Jagiellonia Białystok, ekipa z którą będą rywalizować drużyny z północnej części Polski.

Na 3. kolejki przed końcem rozgrywek 2. ligi grupy północno-zachodniej awans wywalczyli zawodnicy Wiary Lecha. Prawdopodobnie, w nowym sezonie w I lidze będą już grać pod nazwą Lech Poznań. W 2. lidze grupy północno-wschodniej nadal sytuacja nie jest rozstrzygnięta. Prowadzi KIA Łowicz, ale FC Zgierz traci tylko 3 punkty do lidera. 

W ostatni weekend dobiegły końca rozgrywki 3 ligi futsalu. Wielim Szczecinek zajął pierwsze miejsce i w barażach powalczy o awans na centralny szczebel rozgrywek. Rozczarowane mogą być drużyny z Koszalina i Kołobrzegu, które wymieniane był w gronie faworytów. Futsal Kołobrzeg zajął 2. miejsce w ligowej tabeli, a spadkowicz z poprzedniego sezonu Pogoń Połczyn Zdrój, uplasował się na najniższym stopniu podium. Na pewno cieszy rozwój futsalu w naszym regionie i udział dużych ośrodków w tych rozgrywkach. Swoje reprezentacje mieli także Świdwin i Goleniów. Dziś, w naszym województwie, to futsal, zaraz po piłce nożnej, ma najliczniejszą ilość drużyn w rywalizacji seniorskich dyscyplin zespołowych.