sponsorzy

Fot. Iwona Sarnicka/Portowa Duma

Kolejny mecz czeka nas w najbliższą sobotę. Dosyć nietypowo jak na naszą drużynę, bo przyzwyczailiśmy kibiców do niedzielnych pojedynków.

W Szczecinie podejmiemy Team Lębork, który plasuje się na 6 miejscu w tabeli i traci do nas 3 punkty. Drużyna z Lęborka w ostatniej kolejce także doznała porażki. Przegrali z wiceliderem Futsal Świecie, a 3. na podium Futbalo Białystok zremisował z Wenecją Pułtusk. Na 2. kolejki przed końcem rozgrywek jest nadal dużo niewiadomych. Matematycznie Red Devils Chojnice nie mogą być pewni awansu chociaż mają przewagę 4 punktów nad Świeciem. Również nasz zespół wciąż liczy się w walce o podium rozgrywek zaplecza Ekstraklasy Futsalu. Jeśli wygramy oba mecze, a Futbalo Białystok dozna jednej porażki w wyjazdowym meczu z  AZS UG Gdańsk lub z KS Gniezno będziemy cieszyć się z historycznego miejsca na podium. W ostatnim meczu wygrali również zawodnicy z Bonito Białystok i nadal liczą się w grze o utrzymanie. Pewny spadku jest tylko TAF Toruń, które dotychczas zdobył tylko 2 punkty. Z drużyną z grodu Kopernika zagramy w ostatniej kolejce.

W Lęborku za żółte kartki pauzuje Marcin Maszota, a ze względu na powołanie do reprezentacji kadry U-19 nie zagra także Dawid Łapigrowski, który zalicza świetny sezon. Pomimo swoich 16 lat  ma już na koncie 14 goli i jest najlepszym strzelcem drużyny z Kaszub. 

Trener Wojciech Pięta będzie za to mógł liczyć na kilku innych swoich zawodników. Patrycjusz Gaffke zdobył w tym sezonie już 10 goli, Szymon Marszałkowski ma na koncie 11 trafień, a Tomasz Neubauer strzelał do bramki rywala 12 razy.

W naszej drużynie za kartki pauzuje Vitalii Pankratii i nadal pod znakiem zapytania stoi występ Władysława Kusznira. Pozostali zawodnicy powinny być do dyspozycji trenera Smirnova. Do bramki wraca Radek Janukiewicz zawsze pewny punkt naszej ekipy. Będzie takżei młodzież, która coraz lepiej poczyna sobie na ligowych parkietach. 

W sobotę to będzie nasz ostatni pojedynek przed własną publicznością. Chcemy nie tylko zdobyć komplet punktów ale także liczymy na naszych kibiców.

Zapraszamy wszystkich na trybuny w sobotę o godz. 20.00.