Polski Związek Piłki Nożnej po raz pierwszy próbuje uruchomić Centralną Ligę Juniorów w futsalu. W rozgrywkach do lat 19 wezmą udział także zawodnicy Futsal Szczecin.

PZPN stara się coraz mocniej stawiać na piłkę nożna halową i kolejnym krokiem do tego ma być stworzenie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów do lat 19. Mamy już młodzieżowe mistrzostwa Polski w różnych kategoriach, a teraz przyszedł czas na sztandarowy projekt PZPN, czyli Centralną Ligę Juniorów.

Rozgrywki toczone będą w czterech grupach, a drużyny w nich walczyć będą system każdy z każdym, mecz i rewanż. Po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy wywalczą awans bezpośredni do lutowych finałów. Szczeciński zespół został dolosowany do gr. 2, gdzie zmierzy się z Futsalem Leszno, Red Dragons Pniewy, LZS Dragon Bojano, Jantarem Ustka i SPN Szamotuły.

Futsal Szczecin skupi w swoim zespole utalentowaną młodzież z całego miasta. Szkoleniowcem będzie Jan Skuratowski, który jakiś czas temu był w pierwszym zespole naszego pierwszoligowca, gdzie trenował m.in. pod okiem trenera Grzegorza Usowicza. Skuratowski ma już doświadczenie w pracy z młodzieżą, które zdobywał w Iskierce Szczecin, FASE Szczecin czy Salosie Szczecin. W obecnym zespole Futsal Szczecin, występującym w I lidze, także jest kilku zawodników, którzy wezmą udział w rozgrywkach CLJ.

- Nasz skład opierać się będzie na zawodnikach z roczników 2005-2006. Pochodzić oni będą z różnych szczecińskich klubów, młodzieżowych i seniorskich, głównie wciąż oczywiście trawiastych, m.in. z Iskierki, Żaków, Świtu czy Salosu - mówi trener Skuratowski. - Znam się z prezesem Futsalu Szczecin z czasów mojej gry w I lidze i pojawiła się propozycja, bym poprowadził zespół CLJ. Bardzo mnie cieszy, że pojawiła się taka inicjatywa ze strony PZPN. Dzięki temu futsal może stać się jeszcze bardziej popularny i przyciągać nową młodzież. Kluby szczebli centralnych nie mają obowiązku prowadzenia zespołów CLJ, ale w Szczecin postaraliśmy się taki stworzyć - dodaje trener Skuratowski

Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę. W hali przy ul. Twardowskiego Futsal Szczecin w ramach CLJ U-19 podejmie zespół LZS Dragon Bojano. Start o godz. 13.

- Myślę, że to fajny rywal na początek rozgrywek - dodaje trener Skuratowski. - Dragon Bojano to również ekipa, która rywalizuje w I lidze z Futsalem Szczecin.

Gr. 1
1. AZS UW Wilanów
2. Red Devils Chojnice
3. BAF Bonito Białystok
4. KS Constract Lubawa
5. Junior Hurtap Łęczyca
6. TAF Toruń

Gr. 2
1. Futsal Leszno
2. Red Dragons Pniewy
3. Futsal Szczecin
4. LZS Dragon Bojano
5. Jantar Ustka
6. SPN Szamotuły

Gr. 3
1. Rekord Bielsko-Biała SSA
2. PKO Gwiazda Ruda Śląska
3. GKS SMS Futsal Tychy
4. KS Sośnica Gliwice
5. GLKS Sferanet Wilkowice
6. WKS Śląsk Futsal Wrocław

Gr. 4
1. GKS Futsal Nowiny
2. Okocimski CANPACK Brzesko
3. AZS UEK Kraków
4. MG Green Energy Futsal Jędrzejów
5. BSF ABJ Bochnia
6. Stal Mielec