sponsorzy

Wydarzenia

Za nami 1. edycja Letnich Warsztatów Futsalu. Projekt był współfinansowany przez Miasto Szczecin. Letnie warsztaty futsalu to impreza dedykowana dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W bezpłatnych zajęciach wzięło udział 50 dzieci w przedziale wiekowym od 5 do 12 lat.

Głównym celem było zachęcić dzieci do wyrobienia zdrowych nawyków i aktywności już od najmłodszych lat. Chcieliśmy również przekonać dzieci do uprawiania futsalu w naszej akademii Futsal Kids Szczecin w czasie roku szkolnego. W dzisiejszej dobie coraz więcej rodziców uświadamia sobie jak ważną rolę odgrywa sport. Dorośli szukają dyscypliny, którą pokochają dzieci i złapią sportowego bakcyla. Futsal to jedna z najciekawszych odmian piłki nożnej. Chcemy pokazać rodzicom, że futsal odpowiada na ich potrzeby. Dzieciństwo to najlepszy czas na rozwój motoryki dziecka, poprawę zdolności ruchowych i właściwy przyrost mięśni. Dzieci uprawiające sport są zdrowsze i bardziej pewne siebie. Regularny ruch pozwala korygować wady postawy i zwiększa odporność organizmu. Dzieci uprawiające sport już od najmłodszych lat radzą sobie lepiej w nawiązywaniu kontaktu z rówieśnikami. Futsal ze względu na swoją dynamikę poprawia zdolność koncentracji, co wpływa na lepszą naukę i większą motywację. Osoby, które uprawiały sport w dzieciństwie w dorosłym życiu często kontynuują zdrowy tryb życia, dbają o dietę i nadal są aktywni fizycznie. Futsal jako sport drużynowy doskonale uczy pracy w grupie, która również przydaje się w życiu i pracy zawodowej.


Jesteśmy podbudowani dużą liczbą uczestników i to nas tylko motywuje do kolejnych działań i realizacji projektów związanych z promowaniem futsalu wśród najmłodszych. Jeszcze raz pragniemy podziękować za wsparcie finansowe Urzędowi Miasta Szczecin.