sponsorzy

Takie mecze zdarzają się tylko praktycznie w halowej piłce nożnej....to słowa redaktora Jarosława Marendziaka, prowadzącego niedzielną Kronikę Obraz Dnia-Sport, a w niej również skrót z naszego meczu i wypowiedzi zawodników. Szczecińska telewizja w tym roku nie opuściła żadnego naszego meczu. Może przynoszą nam szczęście, ale na pewno docieramy do kilkunastu tysięcy osób, które oglądają sportowe informacje z naszego regionu.

W sobotę w 15. kolejce rozgromiliśmy zespół z Lęborka (7:4). Dopisujemy kolejne punkty w ligowej tabeli, umacniamy naszą pozycję, a na koniec sezonu chcemy cieszyć się z wysokiego miejsca na zapleczu Ekstraklasy Futsalu. Nasz pojedynek z Team Lęborkiem to był prawdziwy rollercoaster, zresztą jak większość futsalowych meczów. To jest charakterystyczne dla naszej dyscypliny, ale przez to czyni ją wyjątkową. Po pierwszej połowie pomimo naszej zdecydowanej przewagi w posiadaniu piłki i oddanych strzałach, to przeciwnik mógł cieszyć się ze zdobytych bramek. Do przerwy przegrywaliśmy 1:4. W drugiej połowie to już my panowaliśmy na parkiecie. W ciągu niespełna 90 sekund zdobyliśmy 2 gole, a później dołożyliśmy kolejne bramki. Już po pięciu minutach był wynik 4:4. W ostatnim kwadransie inicjatywę dalej miała nasza drużyna, zdobyliśmy kolejne trzy bramki i ostatecznie wygrywamy 7:4. W tym meczu zagraliśmy bez naszego najlepszego strzelca Karola Ławy. Ciężar gry wzięli na siebie młodzi zawodnicy z Ukrainy, którzy w wiosennej rundzie wzmocnili szeregi naszej ekipy. Cieszymy się, że są wartością dodaną i w każdym meczu mają olbrzymi wkład w nasze zwycięstwa.

W najbliższy czwartek o godz. 20 czeka nas kolejna runda Pucharu Polski i kolejna drużyna z Ekstraklasy Futsalu. Tym razem do Szczecina przyjedzie Red Dragons Pniewy. Pniewianie w sezonie 2013/2014 zajęli pierwsze miejsce w I lidze i awansowali do Ekstraklasy Futsalu, w której grają już 9 sezonów. Nasi przeciwnicy obecnie zajmują wysokie 7. miejsce w ekstraklasowej tabeli. W swoich szeregach mają 2 kadrowiczów, którzy dostali powołanie na najbliższe spotkanie eliminacji Mistrzostw Świata z Azerbejdżanem. Łukasz Błaszczyk i Patryk Hoły to etatowi reprezentanci naszej drużyny narodowej. W sezonie 2020/2021 Red Dragons zdobył Puchar Polski pokonując w finale Piast Gliwice. W obecnych rozgrywkach w 1/32 pucharu Polski pokonali na wyjeździe AZS Gdańsk, a w kolejnej rundzie wyeliminowali Team Lębork, naszego sobotniego przeciwnika w ramach I Ligi Futsalu.

Nie jesteśmy faworytem pomimo, że w poprzedniej rundzie pucharu rozgromiliśmy ekstraklasowy FC Toruń. Wynik poszedł w świat i w czwartek nikt nas nie będzie lekceważył. Niezależnie od wyniku to będzie kolejny krok w naszym rozwoju, kolejny krok w promocji naszych sponsorów i znowu będzie okazja zaprezentować się szerokiej publiczności.