sponsorzy

W niedzielę czeka kibiców futsalu pojedynek w ramach 4. kolejki I Ligi grupy północnej. Lider tabeli, Futsal Szczecin, podejmuje beniaminka Wenecję Pułtusk.


 
Drużyna przyjezdna to w dużej mierze byli zawodnicy Podkowy Leśnej, która miała okazję rywalizować na poziomie centralnych rozgrywek w sezonie 2021/22. Po awansie Wenecja pozyskała również doświadczonych graczy ze stołecznych drużyn. 
 
Wenecja Pułtusk zaczęła rozgrywki od falstartu. Ma na koncie tylko 1 punkt zdobyty w inauguracyjnym meczu z AZS UG Gdańsk (5:5). W pozostałych pojedynkach gracze z Pułtuska musieli uznać wyższość rywali. Przegrali z KS Gniezno (3:4), a w ostatniej kolejce doznali wysokiej porażki na własnym parkiecie z Futsal Świecie (2:7). W tabeli zajmują 9. miejsce ze stratą 8 punktów do naszej ekipy. 
 
Przed rozpoczęciem sezonu Wenecja Pułtusk zapowiadała walkę o najwyższe cele. Pomimo miejsca w tabeli, nie można lekceważyć rywala. To drużyna, która zacznie punktować, będzie wygrywała swoje mecze i sezon zakończy na wyższej pozycji. W swoich szeregach ma doświadczonych i utalentowanych zawodników, którzy muszą wzbudzać respekt w każdym przeciwniku. Mateusz Olczak poprzednie trzy sezony grał w Legii Warszawa, a w barwach ekstraklasowej Gatty Zduńska Wola spędził 6 lat. W Ekstraklasie Futsalu strzelił w sumie 34 bramki i ma na koncie 146 rozegranych meczów. W tym sezonie zdobył już 3 gole. 
 
Witalij Lisniczenko to kolejny zawodnik z bogatym CV. W najwyższej klasie rozgrywkowej ma zdobyte 67 bramek i wystąpił w 147 meczach. W ostatnich dwóch sezonach grał dla AZS UW Wilanów. Ma także zaliczone mecze w Futsal Leszno, a prze trzy sezony grał i strzelał bramki w MOKS Słoneczny Stok Białystok. Michał Knajdrowski i Duarte Araujo to również byli zawodnicy stołecznych ekstraklasowych klubów. Nie możemy zapominać o Bartoszu Januszewskim, który ma już strzelone 4 bramki w tym sezonie, jest także reprezentantem Polski w 6-zespołowej odmianie piłki nożnej.
Bartosz Gołasiewicz to także postać dobrze nam znana. Miał okazję zagrać już na parkiecie przy Twardowskiego. W  sezonie 2021/22 w barwach Podkowy Leśnej zdobył w rundzie wiosennej 24 bramki.
 
W szczecińskiej ekipie trener Roman Smirnov ma do dyspozycji pełen skład i będzie miał dylemat, kogo odesłać na trybuny. Liczymy, że nasi zawodnicy odniosą kolejną wygraną i po zakończeniu 4. kolejki nadal będą liderować w naszej grupie. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na mecz. 
 
FUTSAL SZCZECIN - WENECJA PUŁTUSK
15.10.2023 (NIEDZIELA), GODZ. 15.00
HALA MIEJSKA UL. TWARDOWSKIEGO 12B
WSTĘP BEZPŁATNY 

Fot. Iwona Sarnicka / Portowa Duma