sponsorzy

W niedzielę w ramach 2. kolejki I ligi drużynę trenera Miłosza Kocota czeka wyjazd do Piły, a naszym przeciwnikiem będzie KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski. Zawodnicy z Piły w swoim debiutanckim meczu nieznacznie przegrali na wyjeździe (1:2) w Lęborku, ze spadkowiczem z Ekstraklasy Futsalu. Pilanie to jednak solidna i zgrana ekipa, a w poprzednim sezonie zajęli wysokie 5. miejsce na koniec rozgrywek.
W szeregach pilskiej drużyny nie zobaczymy najlepszego strzelca poprzedniego sezonu. Wojciech Węgrzyn zamienił Piłę na Gniezno i zapewne jest to bolesna strata naszych niedzielnych przeciwników. Największym atutem tego zespołu jest kolektyw, który doskonale rozumie się na parkiecie. Zawodnicy trenera Macieja Konerta grają i trenują ze sobą od kilku już lat. Świetnie potrafią grać z kontrataku i na to musimy zwrócić szczególną uwagę.
Piotr Przygocki I Łukasz Skwarek to futsaliści, którzy powinni stanowić o sile ataku naszych rywali. Już w poprzednim sezonie regularnie zdybywali gole. Dyspozycja strzelecka Przygockiego nie umknęła uwadze trenera Korczyńskiego, który powołał reprezentanta Piły na Akademickie Mistrzostwa Świata w Futsalu w lipcu tego roku. Wystąpił on we wszystkich spotkaniach biało-czerwonych, którzy uplasowali się na wysokim, piątym miejscu.
- Szkoda, że trener Korczyński w tamtym czasie nie powołał naszych studentów: Karola Ławy i Krystiana Pedy. Jestem pewien, że z nimi w składzie cieszylibyśmy się ze złotego medalu w mistrzostwach Świata w Portugalii - powiedział Paweł Płuciennik, prezes Futsal Szczecin. 
Zawodnicy Futsal Szczecin w pamięci mają ostatni pojedynek, który rozgrywaliśmy w Szczecinie. W kwietniu pokonaliśmy po raz pierwszy naszych rywali. W niedzielę będzie okazja na historyczną wygraną na wyjeździe. Po okazałym zwycięstwie humory dopisują wśród zawodników ale trener Kocot nie ma komfortu pracy. W inauguracyjnym meczu urazu nabawił się Dmytro Donos, a pod znakiem zapytania stoi występ Daniela Maćkiewicza, który w tym tygodniu wrócił do treningów po kontuzji. Również Mateusz Gepert cały czas narzeka na problemy ze zdrowiem. Po cichu liczymy, że obaj zawodnicy pomogą nam w Pile w walce o pełną pulę.
Początek meczu o godz. 18. Gospodarze przeprowadzą transmisję na żywo na swoi Facebooku.
W niedzielę o godz. 15 inauguracja sezonu w I lidze futsalu. Futsal Szczecin gra z TAF Toruń. Spotkanie ma wyjątkowego sponsora. 
Firma TechSan działa na szczecińskim rynku już ponad 20 lat. Oferują klientom kompetentną i kompleksową obsługę w zakresie dostaw materiałów instalacyjnych. Współpracują z najlepszymi firmami wykonawczymi z województwa zachodniopomorskiego. Specjalizują się w wyposażeniu węzłów cieplnych oraz kotłowni gazowych. Skupiają wokół siebie kilkudziesięciu sprawdzonych i godnych polecenia instalatorów.
POLECAMY NASZEGO PARTNERA 👍 Zajrzyjcie na jego stronę ➡️ www.techsan.pl
W pierwszej kolejce podejmiemy na własnym parkiecie niedoszłego spadkowicza. TAF Toruń w poprzednim sezonie zajął 10. miejsce w końcowej tabeli. Uniknął degradacji tylko dlatego, że Dynamik Toruń nie przystąpił do nowych rozgrywek. Nasi przeciwnicy wyciągnęli wnioski z bolesnego doświadczenia, dokonali wzmocnień i zapewne od początku rozgrywek będą chcieli regularnie punktować. 
Mateusz Waszak to bez wątpienia największe wzmocnienie naszego niedzielnego rywala. W barwach FC Toruń rozegrał 166 meczów i strzelił 37 bramek na parkietach Ekstraklasy. Ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski i przez kilka lat mógł się rozwijać pod okiem Łukasza Żebrowskiego. Nasi gracze będą musieli uważać również na Krystiana Kraśniewskiego, który już od kilku sezonów imponuje strzelecką skutecznością. W poprzednim sezonie zdobył dla drużyna z Torunia 22 bramki. Ciekawie może prezentować się również Mateusz Anuszewski, który w ostatnim tygodniu cieszył się z brązowego medalu na mistrzostwach Europy do lat 19. Za to w toruńskiej drużynie na pewno nie zobaczymy Bartosza Przypisa i Jakuba Hapka. To zawodnicy, którzy wzmocnili miejscowych rywali.
W naszej ekipie w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy Krystiana Pedy, który postanowił skoncentrować się na grze na trawie i swoją karierę będzie kontynuował we Flocie Świnoujście. Krystianowi dziękujemy za poprzedni sezon i życzymy samych sukcesów. Na pozostałych zawodników możemy liczyć.
Futsal Szczecin także pozyskał kilku ciekawych zawodników. Bardzo liczymy, że podniosą rywalizację i poziom sportowy całej drużyny. Dołączył do nas Valerij Vlasovich, który ostatnie 3. sezony grał w najwyższej klasie rozgrywkowej na Węgrzech. W drużynie Nyirgyulaj odgrywał czołową rolę, a we wcześniejszych latach grał w Ekstraklasie Futsalu na Ukrainie, między innymi w SportLider Chmielnicki i Kardinal Równe.
Kolejny zawodnik to Dmytro Donos. Ma 27 lat, imponuje warunkami fizycznymi i powinien być dużym wzmocnieniem. W poprzednich latach reprezentował barwy zachodniopomorskich klubów piłki nożnej. Grał w Odrze Chojna i Unii Dolice, a w drużynie Iskry Golczewo odpowiadał za środek pola wspólnie z Mateuszem Gepertem. Jest wychowankiem Bastionu Czernomorsk. 
Dominik Grochowski to kolejne solidne wzmocnienie naszej drużyny. W ostatnim sezonie imponował skutecznością na boiskach 4 ligi. W całym sezonie zdobył 20 bramek, jeszcze w barwach Hutnika Szczecin, a jest wychowankiem Pogoni Szczecin. Popularny "Grochu" to jeszcze nieoszlifowany diament. Ma 22 lata i szczególne predyspozycje do gry w futsal. Będzie miał okazję uczyć się i rozwijać u boku doświadczonych zawodników. Na pewno z każdym meczem będzie coraz groźniejszy dla naszych rywali. 
Wszyscy już chyba mocno tęsknimy za futsalowymi zmaganiami naszej drużyny. Jaki to będzie sezon, czas pokaże. Będziemy się mocno koncentrować na danym meczu. Chcemy, żeby Szczecin nadal był niepokonaną twierdzą, a dorobek punktowy w meczach wyjazdowych był znacznie większy. 
Zapraszamy serdecznie. Pogoń pauzuje, a mecz Walia-Polska w ramach Ligi Narodów dopiero wieczorem. Liczymy na gorący doping, zabierzcie znajomych, swoje partnerki i młodsze rodzeństwo. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, a my gwarantujemy emocje na  parkiecie.
Dla dzieci przygotowaliśmy słodkie atrakcje. Bezpłatna wata cukrowa i popcorn ale i dla dorosłych nie zabraknie, a w przerwie meczu zorganizujemy konkurs dla pań. 
FUTSAL SZCZECIN - TAF TORUŃ
HALA MIEJSKA UL. TWARDOWSKIEGO 12 w SZCZECINIE
25 WRZEŚNIA, GODZ. 15.00
WSTĘP BEZPŁATNY

Już w następnym tygodniu zaczynamy kolejną akcję w szczecińskich szkołach.

W ramach Programu Społecznik 2022-2024 przez cały miesiąc będziemy prowadzić zajęcia sportowe z najmłodszymi dziećmi. Treningi poprowadzą nasi trenerzy i zawodnicy, którzy mówią w języku polskim i ukraińskim.

To będzie świetna okazja do aktywności sportowej i wspólnej integracji polskich i ukraińskich dzieci.

Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

sponsorzy