sponsorzy

Kolejny mecz czeka nas w najbliższą sobotę. Dosyć nietypowo jak na naszą drużynę, bo przyzwyczailiśmy kibiców do niedzielnych pojedynków.

Za nami 5. edycja wspólnych ćwiczeń w szczecińskich szkołach i przedszkolach w ramach projektu Trenuję z Radkiem Janukiewiczem. W marcu odwiedziliśmy 11 przedszkoli i 9 szkół, a w treningach wzięło udział 2200 dzieci. To jest absolutny rekord, o którym długo będziemy pamiętać.
Od początku wspiera nas miasto Szczecin, a od 4. edycji możemy pochwalić się mecenatem miasta. Panu Prezydentowi Piotrowi Krzystkowi mocno zależy, żeby aktywizować i zachęcać dzieci do zdrowych nawyków. - mówi Paweł Płuciennik, Prezes Futsal Szczecin.
Najważniejsza jest trwałość naszych działań. Wspólnie z miastem realizujemy ten projekt od 2021 r. Cieszy nas świadomość i duża odpowiedzialność władz miasta za prozdrowotną edukację najmłodszych.- dodaje Paweł Płuciennik.
Każde zajęcia prowadził Radosław Janukiewicz po kilka godzin dziennie. To była bardzo ciężka praca bo z dziećmi nie ma drogi na skróty i wszystkie ćwiczenia trzeba z nimi wykonywać osobiście. Dzieciaki garną się do takich zajęć, a duża część z nich ma na sobie koszulki i szaliki Pogoni Szczecin. To znaczy, że Radek nadal jest rozpoznawalny w mieście, a treningi z nim są strzałem w dziesiątkę.
Czym za młodu skorupka nasiąknie tym na starość trąci - mówi Radek Janukiewicz. Zajęcia są ogólnorozwojowe i ważne, żeby dzieci chciały się ruszać przez całe swoje życie. Jestem pewien, że wiele z nich będzie kiedyś zdobywać medale dla naszego miasta i będą idolami dla kolejnych młodych pokoleń - kończy Radek Janukiewicz.
Projekt Trenuję z Radkiem Janukiewiczem współfinansowany jest przez Gminę Miasto Szczecin.

Po przerwie świątecznej wracamy do rozgrywek ligowych. W niedzielę o godzinie 18.00 zagramy z Red Devils Chojnice.

Do końca ligi zostały już tylko 3. kolejki. Po świętach czeka nas najkrótszy wyjazd ale za to do najgroźniejszego przeciwnika.