sponsorzy

Orlik Mosina to nasz najbliższy przeciwnik. Drużyna z Wielkopolski zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Mają na koncie zaledwie 9 punktów i bardzo ciężko będzie im wydostać się ze strefy spadkowej.
Sympatyków futsalu może zaskakiwać taka postawa naszych rywali. W poprzednich sezonach byli znaczącą siłą na zapleczu Ekstraklasy Futsalu, a ostatni sezon zakończyli na wysokim 3. miejscu w ligowej tabeli. Dzisiaj to zupełnie inna drużyna. Z klubu odeszli doświadczeni bracia Pieczyńscy i Daniel Lebiedziński, którzy dołączyli do II-ligowej Wiary Lecha Poznań. Odszedł także Serhij Czamucha do esktraklasowego Red Dragons Pniewy. 
W ostatniej kolejce na własnym parkiecie Orlik przegrał z Team Lębork (4:6), ale kolejkę wcześniej, grając na wyjeździe, pokonał LZS Bojano (4:6), co jest bez wątpienia dużą niespodzianką. Również na inaugurację rundy wiosennej ekipa z Mosina wygrała z KS Gniezno (4:1) w derbowym zmaganiach zespołów z Wielkopolski. 
Pomimo licznych porażek, gra naszych przeciwników wygląda znaczniej lepiej, niż w pierwszej częśc sezonu. W okienku transferowym pozyskano graczy z ekstraklasowym doświadczeniem, którzy stanowią o sile drużyny z Mosiny. 
Jan Martin zdobył już 14 bramek, a Hubert Olszak i Lubomyr Kołomyjczuk mają po 9 trafień. Na tych zawodników będziemy musieli zwrócić szczególną uwagę. 
Trener Miłosz Kocot w niedzielnym meczu nie będzie mógł liczyć na Konrada Żebrowskiego, który przymusowo pauzuje za piątą żółtą kartkę. Niestety, zabraknie również Dimy Rybitskyiego, który z kadrą Ukrainy U-19 będzie walczył o awans do Mistrzostw Europy. Za to do składu powinni wrócić Bartosz Sobinek i Dominik Grochowski. Liczymy, że swój dorobek bramkowy poprawi Karol Ława, który wspólnie z kilkoma innymi zawodnikami ma już 17 trafień i przewodzi klasyfikacji strzelców obecnego sezonu. 
Zapraszamy kibiców na niedzielny mecz.
FUTSAL SZCZECIN - ORLIK MOSINA
19.03.2023 (NIEDZIELA), GODZ. 18 
HALA MIEJSKA, UL. TWARDOWSKIEGO 12B, SZCZECIN
WSTĘP BEZPŁATNY