sponsorzy

W 19. kolejce czeka Futsal Szczecin wyjazd do stolicy Podlasia. W Białystoku ciężko zdobywa się punkty każdej drużynie. W poprzednim sezonie musieliśmy uznać wyższość Futbalo, ale w naszym debiutanckim sezonie potrafiliśmy przywieźć punkt z trudnego terenu. 

Futbalo to solidna ekipa, jej siłą jest zgrany kolektyw, a znakiem charakterystycznym walka do ostatnich sekund każdego meczu. Część zawodników ma ekstraklasowe doświadczenie, które procentuje na zapleczu Ekstraklasy Futsalu. Futbalo zajmuje  4. miejsce w ligowej tabeli. Do kolejnej drużyny traci 2 punkty, a 3 punkty dzielą naszych przeciwników od miejsca premiowanego barażami o ekstraklasę. 
W tym sezonie Damian Grabowski zdobył już 17 goli, a Jakub Konon i Hubert Stachurski mają na koncie po 14 bramek dla Futbalo. To zawodnicy, którzy zbudowali już swoją markę, są rozpoznawalni w lidze i na nich trzeba mocno uważać. Z kolei Karol Ława, zawodnik Futsal Szczecin (na zdjęciu) to najlepszy snajper całych rozgrywek - 18 trafień. Pojedynek snajperów to też dodatkowy smaczek dla kibiców. 
Najbliższa kolejka może przynieść kilka zmian. Chyba tylko lider rozgrywek, AZS Gdańsk, może być pewny wygranej. W przypadku naszego zwycięstwa i porażki lub remisu Dragons Bojano z KS Gniezno, wskoczymy na 6. miejsce w ligowej tabeli. Do końca rozgrywek zostały jeszcze cztery mecze i jest duża szansa na kolejne ligowe punkty. W kwietniu czekają nas trzy pojedynki. Jeszcze przed Świętami domowy mecz z Helios Białystok, a potem rewelacja wiosennej rundy KS Gniezno. Na koniec do Szczecina zawita AZS Gdańsk, z którym trochę niefortunnie przegraliśmy na koniec rundy jesiennej. 

Fot. Tomasz Kowalczuk