sponsorzy

Po świątecznej przerwie wracamy na pierwszoligowe parkiety. Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki, a nas czekają pojedynki z topowymi zespołami. Znamy już spadkowiczów ale walka o najwyższe miejsca nadal pozostaje otwarta. W niedzielę czeka nas ostatni już wyjazdowy mecz, a 23 kwietnia do Szczecina zawita aktualny lider tabeli AZS Gdańsk.
KS Gniezno to nasz najbliższy rywal. Gnieźnianie, pomimo ostatniej porażki, to rewelacja rundy wiosennej. Do 2. miejsca tracą 4 punkty i nadal mają szansę na barażowy pojedynek o wejście do Ekstraklasy Futsalu. Choćby z tego powodu możemy spodziewać się bardzo zaciętego meczu. W 20. kolejce przegrali na wyjeździe z Team Lębork (3:4), co było nie tylko dużą niespodzianką, ale także skomplikowało mocno sytuację naszych rywali. 
Jesienią w Szczecinie zremisowaliśmy (3:3), choć po pierwszej połowie prowadziliśmy (3:0). W Gnieźnie łatwo nie będzie. Do tej pory nie udało nam się przywieźć punktów z najstarszej stolicy Polski. Liczymy, że to właśnie podczas tego wyjazdu przerwiemy niekorzystną passę. 
Nasza drużyna zajmuje 6. miejsce, ma na koncie 30 punktów, co już jest naszym historycznym osiągnięciem w rywalizacji na centralnym poziomie rozgrywek. Na koniec sezonu chcemy poprawić nasz wynik: w liczbie zdobytych punktów, wygranych meczów, strzelonych oraz straconych bramek. 
To będzie również pojedynek między najlepszymi snajperami ligi. W naszej drużynie Karol Ława i Łukasz Kubicki mają już zdobytych po 20 bramek, a w ekipie z Gniezna najlepszy strzelec to Wojciech Węgrzyn, który także trafił już 20 razy do bramki przeciwnika. Paweł Kadłubowicz ma zdobytych 15 goli, a Marcin Marcinkowski 14 goli. 
Dzisiaj myślimy tylko o najbliższym rywalu, ale pamiętajcie, że 23 kwietnia na zakończenie ligi, chcemy was wszystkim ugościć i podziękować za cały sezon.
KS GNIEZNO - FUTSAL SZCZECIN
16.04.23 (NIEDZIELA), GODZ. 17.30