sponsorzy

W najbliższy weekend ruszają rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy Futsalu. To będzie nasz już 4. sezon na centralnym poziomie rozgrywek. Zaczynamy wyjazdowym meczem przeciwko Dragons Bojano.

Dragons to zespół, z którym rywalizujemy ze zmiennym szczęściem. Na Pomorzu do tej pory notowaliśmy same porażki, tak jak w poprzednim sezonie, ale potrafiliśmy także wysoko wygrywać z naszym niedzielnym rywalem. Wszyscy dobrze pamiętamy nasz zwycięski mecz w Szczecinie w sezonie 2020/21. Pokonaliśmy Bojano (8:2), a w przeciągu zaledwie minuty szczecinianie aż czterokrotnie trafili do siatki rywali. Łupem bramkowym podzielili się Karol Ława oraz Łukasz Kubicki. Obaj strzelili w tym meczu po cztery gole dla naszej drużyny. Nie mielibyśmy nic przeciwko, by takim samym rezultatem zacząć nowe rozgrywki. 
 
W nowym sezonie w naszych szeregach nie zobaczymy Konrada Żebrowskiego, Szymona Jakubowskiego i Nikoli Bitsadze, którzy odgrywali ważne role w naszych zwycięstwach i walnie przyczynili się do zdobycia wysokiego 6. miejsca na koniec sezonu. Są za to z nami nowi zawodnicy i oczywiście stara i doświadczona gwardia, która jest gwarancją emocji i zapewne wielu zwycięstw. 
 
W drużynie Dragons Bojano zabraknie Mateusza Cymana, który przeniósł się do Futsal Świecie. Zostają doświadczeni zawodnicy i są także nowe twarze. Jakub Domżalski, Mikolaj Kreft i Maciej Urtnowski, którzy w poprzednim sezonie grali w barwach AZS UG Gdańsk. Wszyscy mają na koncie cenne minuty w Ekstraklasie Futsalu. Zapowiada się bardzo trudny mecz.  
 
Trudno wyrokować, jak wypadniemy na inaugurację, a tym bardziej, jaki to będzie dla nas sezon. Na pewno bardzo ciekawy i emocjonujący. Jest spadkowicz z Ekstraklasy Futsalu i dwie nowe drużyny. Red Devils Chojnice to bardzo doświadczona ekipa z dużymi tradycjami, która zamierza po tym sezonie awansować i rywalizować znowu z najlepszymi drużynami w naszym kraju. Nie tylko zatrzymali wartościowych zawodników, ale także mocno wzmocnili się personalnie. Nie wiemy też jak, wypadną debiutanci KKF Konin i Wenecja Pułtusk.
 
LZS Dragons Bojano - Futsal Szczecin
24 września (niedziela), godz. 18.00