sponsorzy

Zawodnicy Futsal Szczecin kończą fatalne serie. W dwóch pierwszych kolejkach pokonali zespoły, które zawsze sprawiały im kłopoty. Dzięki temu chociaż na chwilę zostali liderami tabeli I ligi.

W pierwszej kolejce przełamana zła passa przeciwko LZS Dragons Bojano (4:1), w drugiej serii gier okazałe zwycięstwo 6:1 z Futbalo Białystok. Miało być dużo niewiadomych na początku sezonu, tymczasem zawodnicy ze Szczecina po sobotnich meczach zostali liderami tabeli I ligi grupy północnej.

Nie da się ukryć, że gra Futsal Szczecin wygląda lepiej, szybciej i skuteczniej. Trudno powiedzieć, czy to już zasługa nowego trenera, czy nowych zawodników, ale z pewnością żadna ekipa ze szczecinianami nie będzie miała łatwo. Pierwsza połowa zakręciła zawodnikami z Białegostoku. Dwa gole Karola Ławy otworzyły wynik meczu. Snajper wraca do formy i pewnie znowu będzie w czołówce strzelców całej ligi. Zwłaszcza, że później dołożył także trzecie trafienie. W pierwszej połowie goście niewiele mieli do powiedzenia. A gospodarze nakręcali się z każdą minutą. Ładną akcją popisał się Dmytro Rybitsky, który zakończył ją golem. W drugiej połowie goście grali odważniej, czego wynikiem bramka honorowa, ale wynik spotkania ustalili Jorge Cruz i Vitalii Pankratii.

Wynik i przekonująca gra - sygnał w Polskę został wysłany. Po sobotnich meczach Futsal Szczecin był liderem I ligi, całkowicie zasłużenie. W niedzielę wyprzedził ich już Red Devils Chojnice. Dodatkowo, cenne minuty dostali młodzieżowcy z naszego klubu. Nie zawiedli.

Futsal Szczecin - Futbalo Białystok 6:1 (4:0)
Bramki: Ława 3, Rybitsky, Pankratii, Cruz.
Futsal: Janukiewicz, Rudziński, Kęmpiński - Ława, Kubicki, Rybitsky, Pankratii, Cruz, Gallego, Kushnir, Maćkiewicz, Krutin, Tijewski, Ivanenko.