sponsorzy

Imponująca wygrana z Jantarem Ustka (10:4) pozwoliła wskoczyć naszej młodzieży na 2. pozycję w ligowej tabeli. Teraz czeka ich mecz na szczycie. W sobotę (06.01) pojadą do Pniew, by zmierzyć się z liderem - Red Dragons.

Mecz z Jantarem Ustka odbył się w ramach zaległej 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Zespół z Ustki zajmował przed nią ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 4. punktów. Trener Jan Skuratowski miał tego dnia do dyspozycji pełną kadrę, co przyczyniło się do okazałego zwycięstwa 10:4. Na listę strzelców wpisało się aż 7. zawodników. Po dwie bramki zdobyli: Artem Ivanenko, Karol Tomaszewski oraz Jan Pełczyński, a po jednym trafieniu dodali: Alex Tijewski, Maks Wójcik, Andrii Zhupanov i Piotr Gołacki. 

Kolejny mecz już w tę sobotę. W święto Trzech Króli nasz zespół uda się w podróż do Pniew. Tamtejszy Red Dragons ostatni mecz rozegrał pod koniec roku, pewnie wygrywając z Futsalem Leszno 3:0. W pierwszym, bezpośrednim spotkaniu podzieliliśmy się punktami, a mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Będzie to bardzo również ważny mecz w kontekście układu tabeli. Do tej pory zgromadziliśmy na koncie 11 punktów, a lepszy bilans bramkowy w bezpośrednich starciach powoduje, że zajmujemy 2. miejsce. Najbliższy rywal ma o 2 punkty więcej i samodzielnie przewodzi ligowej stawce. Do końca tej części rozgrywek pozostały 3 kolejki. Dwa najlepsze zespoły uzyskają bezpośredni awans do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu.

Tabela CLJ U19 po 7. kolejkach